ארכיון פוסטים מהקטגוריה "כללי"

מוצאי יום העצמאות

יום רביעי, 29 באפריל, 2009

כבר מוצאי יום העצמאות. אחרי הטקס בהר הרצל, אחרי זיקוקים בכיכר רבין, אחרי המנגל, אחרי חברים…

אחרי שנתיים וחצי של מילים ומחשבות, אני חושב שהגיע הזמן לקחת חופש מהכתיבה. יש לי קצת הרגשה של מנת יתר בזמן האחרון, ונראה לי שלא יזיק אם אתגעגע לבלוג לפני שאחזור ואכתוב. נראה…

שנת עצמאות ושלום לכל החברים, הקוראים והמגיבים, ובעצם לכולנו.

איך יצאנו מחושך לאור (פלוס המלצה)

יום חמישי, 16 באפריל, 2009

זה היה בערב החג, אחרי ליל הסדר. אחרי שיצאנו מעבדות לחירות, יצאנו למסיבה. כשחזרנו מאוחר בלילה, לקח בערך 10 דקות, והאור בבית כבה לחלוטין. טוב, זה תרגיל קבוע וידוע, אצל כולם - מנתקים איזה משהו ומעלים בחזרה את המפסק. אבל מבדיקה זריזה עלה שהחשמל ממאן לחזור. הורדנו את כל המפסקים בלוח, וניסינו להעלות רק את המפסק הראשי והוא המשיך "לקפוץ".

מה עושים? קודם כל הולכים לישון ומקווים שהכל יסתדר בבוקר.

זה לא קרה.

אז קמים בבוקר החג עצמו, מתקשרים לאבא, מתייעצים עם השכנים, שואלים את חברת חשמל, תוקעים מברג טסטר בכל מיני ברגים של לוח החשמל כדי לשחק אותה כאילו אתה מבין משהו, ובסוף… בסוף מזמינים חשמלאי. איפה מוצאים כזה? בדפי זהב, כמובן. שמח ובוטח ניגשתי למחשב כדי לחפש באתר שלהם. אלא שאז הסתבר שחשמל הוא מרכיב די חיוני בתקשורת לאינטרנט. וואלה. איך אפשר בכלל לדמיין היום סיטואציה ביתית בה אין לך חיבור לאינטרנט!??!

ידעתי שיש סיבה שאנחנו ממשיכים להחזיק את ספרי דפי הזהב האלה בארון המרפסת, ומסתבר שלא רק זה, אלא טרחנו ושמרנו איזה ספר מומלצים במיוחד של ג. יפית. אם היא בדקה את החשמלאים האלה אחד אחד, מי אני שאגיד משהו?

מהר מאוד הסתבר שכמעט כל המומלצים האלה לא עובדים בשבתות וחגים. קשה לי להאשים אותם, מכיוון שגם אני לא עושה את זה (שלא לדבר על ימי ראשון וחמישי). לאחד התקשרתי, והילד שלו הבטיח לי "שאבא יחזור אליך". לא חיכיתי. בסוף הגעתי ל"חשמל איתן". איתן גם היה נחמד מאוד, גם הגיע תוך שעה, גם תיקן את הבעיה (החליף את המפסק הראשי), גם לקח מחיר שנראה לי ריאלי יחסית לחג ולחלק שהחליף ואפילו כתב חשבונית מיוזמתו! מה עוד אפשר לבקש?

איך אומרת גימל? אני ממליצה!

תראו, פרגים

יום ראשון, 29 במרץ, 2009

אמנם חזרנו מפריז כבר בשבוע שעבר, אבל שנינו חלינו (כל אחד בתורו, וכל אחד בחוליו). לי לקח בערך עד היום להתאושש. בטיולי השמש הקצרים שערכתי ליד הבית נגלתה בפני גינת השכנים מרופדת כולה בפרגים אדומים. תראו איזה יופי.

פרגים

חופשה קצרה

יום רביעי, 18 במרץ, 2009

ממש עכשיו, ברגעים אלו, הבנזוג ואני במטוס בדרך לפריז לסופשבוע אירופאי. הולך להיות קצת קר ובלילה אפילו יגיע ל(1-) ויקפא לי הזנב. אבל לפי ההבטחות של הבנזוג: "יש לי ברשימה יותר מסעדות מאשר ימים", אני חושב שנסתדר.

נתראה בשבוע הבא.

ישראל היום מציגה (2): מצא את הקומוניקט

יום שלישי, 3 במרץ, 2009

הביקור החצי שנתי שלי בגליונות "ישראל היום" הפזורים בכל מקום לא אכזב גם הפעם. ולמרות שההשמצות הקודמות שלי על החינמון הזה, גררו תגובת-נגד חסרת רחמים מצידו, לא ארתע ואשוב לדווח על מעלליו הפסאדו-עיתונאים.

בראש עמוד 32 בגליון מתאריך 1.3.2009 מצויינת הכותרת "צרכנות היום", אבל אני הייתי מחליף אותה ב"פינה לילד - משחק תפזורת משגע", בתוספת ההסבר הבא:

ילדים חמודים, בכתבת חצי העמוד שלפניכם חבויים לפחות 38(!!!) שמות של חברות מסחריות, מותגים ומוצרים שונים. אנא, עזרו לעיתונאי, ציבעו את הקומוניקטים המופיעים בכתבה בצבעים עליזים ושילחו למערכת ישראל היום. ותודה שקניתם אצלנו.

כן. מדובר בהישג עיתונאי נוסף מבית היוצר של copy&paste. לא אחד ולא שניים, אלא לפחות 12 קומוניקטים ב"כתבת צרכנות" אחת. זה מגיע לרמות מביכות כל כך שאני פשוט מסרב להאמין שמי שכותב ככה, לא מודע לזה:

רשת (השם-שמור-במערכת-הבלוג) מבינה שצריך לקצץ במחיר הקינוחים כדי לגרום ללקוחות להזמין אותם. הרשת מוזילה את כל הקינוחים ומציעה אותם במחיר אחיד של 29 שקלים במקום 36-38 שקלים.

נו, עד פה, זה עוד איכשהו סביר. אבל זה לא מספיק. כי תחקיר עיתונאי אמיתי בקיא בכל הפרטים הקטנים ביותר:

בין הקינוחים המוצעים: קדאיף פיסטוק, פררו רושה, שטרויזל בננה ועוד.

אחרי הכל, אי אפשר שלא להעתיק את השטרויזל מהקומוניקט. זה לא יהיה רציני.

התו החברתי מציגים: עמיר לב בהופעה

יום שלישי, 23 בדצמבר, 2008

התו החברתיביום רביעי הקרוב (24.12.08) תערך הדלקת נרות חגיגית של התו החברתי (תיכף נפרט מה זה) עם עמיר לב בהופעה חיה. האירוע פתוח וחינמי לכולם - בשעה 20:00 בסאב קוץ' מילגה, רחוב המשביר 22 תל אביב (האירוע בפייסבוק).

התו החברתי (אתר זמני מזעזע, אל תלחצו) הוא פרויקט של עמותת מעגלי צדק שמקדם נגישות לנכים וזכויות עובדים בבתי קפה ומסעדות. הוא פועל בהצלחה כבר כמה שנים בירושלים, ובשנתיים האחרונות עושה את דרכו לתל אביב יפו. יש כבר רשימה נאה של מקומות שקיבלו את התו ומציגים אותו. הוא מופיע גם בטיים אווט ובאתר 2eat.

לפני כשבועיים השתתפנו בפגישת מתנדבים שמנסה לקדם את התו בתל אביב. למקור הירושלמי יש שורשים דתיים וגם קצת הקבלה לתו כשרות, ולא ברור אם זה כיוון שיצליח לתפוס בעיר החטאים. מטרת התו אינה לאכוף את חוקי העבודה, אלא להפוך את הנושא לנגיש, מוכר ורלוונטי לכל אחד שמחפש מקום לצאת אליו.

לכל מי שמעוניין לשמוע עוד, או סתם לשמוע את עמיר לב בהופעה, מוזמן לבוא ביום רביעי, או סתם ליצור קשר ולהצטרף לחבורת המתנדבים של התו.

חנוכה שמח!


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏