ארכיון פוסטים מהקטגוריה "פילוסופיה בגרוש"

כי נשים שוות פחות

יום ראשון, 8 במרץ, 2009

לרגל יום האישה הבינלאומי, מחקר צרכנות השוואתי מוכיח את טענות הפמיניזם, כי בחברה המערבית נשים עדיין שוות פחות:

כמה עולה אישה?

בעוד שמחירו של גבר עומד על 50 ש"ח ליחידה, את האישה אפשר לקבל ב-33 ש"ח האחת. עובדה.

וכדי שזה לא יעכיר את מצב רוחנו, בוא נשיר כולנו למען זכות הצבעה לנשים:

צריך לדעת איך לגמור (ולסגור)

יום חמישי, 12 בפברואר, 2009

מזכירת הקלפי בוועדה, בה ישבתי ביום הבחירות, היתה כלה (מלשון כלי, לא חתן). היא תקתקה כל דבר, הכינה הכל מראש וכבר ב-16:00 התחילה לסדר את כל מה שצריך לקראת הסגירה. שעה לפני הסוף כבר ספרנו את הבוחרים (עם תיקונים קטנים לפי מי שהגיע אחרי) וסידרנו את החדר בשביל הספירה. כך שבסוף בסוף באמת נשאר רק לספור ולחתום וזהו. תוך שעה גמרנו הכל והיינו בדרך לוועדת הבחירות האיזורית.

תגידי, שאלתי אותה, מאיפה המומחיות הגדולה?

אמנם הייתי כבר מזכירת קלפי בבחירות העירוניות, היא ענתה, אבל לפני זה הייתי אחראית משמרת במקדונלד'ס. שם סגירה זה באמת עניין רציני.

מי ממציא את האופנה?

יום רביעי, 28 בינואר, 2009

מאז שאני נוסע באוטובוסים אני נחשף לשיחות מאוד מעניינות, שלא לומר אמיתות מרתקות על החיים:

בן 16 א: תגיד, מי ממציא את האופנה?

בן 16 ב: יש מעצבים כאלה.

בן 16 א: מעצבים?

בן 16 ב: כן. מעצבים מיוחדים.

בן 16 א: הכי מגניב זה מי שהמציא את הצבעוניות!

בן 16 ב: את זה המציאו במאה ה-19.

בן 16 א: באמת? מה, קראת על זה?

בן 16 ב: כן, זה במאה ה-19.

שקט…

יום חמישי, 1 בינואר, 2009

קונספירציה!

יום ראשון, 21 בדצמבר, 2008

זה לא קצת חשוד שהרגיעה הסתיימה/קרסה רק אחרי הגמר של האח הגדול?

אנא עזרו לי לבסס את תאוריית הקונסיפרציה החדשה שלי…

כמה דברים שלא ידעתם עלי

יום ראשון, 14 בדצמבר, 2008

זה הזמן לעוד משחק מדבק בבלוגספירה: ספר 7 דברים שלא יודעים עליך והעבר את השרביט הלאה. תודה רבה למיכל שקישרה אלי (ושמאוד מעניין אותי לגלות מה היא עשתה באוסטרליה).

אז יאללה:

1. הבנזוג ואני מופיעים בסרט של מיקי רוזנטל "שיטת השקשוקה". היינו מעורבים בזמנו במאבק נגד קריאת מוזיאון ת"א על שמו של סמי עופר. אם צפיתם בסרט ולא ראיתם אף אחד שנראה לכם כמונו, תחשבו מי הופיעו ולא ראו את הפרצופים שלהם…

2. בכל פעם שיש משחק בבלוגספירה אני נכנס לחרדה סוציאלית. זה כמעט כמו המסיבות של המקובלים בחטיבת הביניים והכניסה למוזמנים בלבד. כשגיליתי שיש משחק חדש, רצתי מייד לבלוג לראות אם הוזמנתי, ובזכותה של מיכל חזרתי לשפויות זמנית (תודה!)

3. סיפור איים אבודים שלי: בתור ילד, שצפה בספינת האהבה, הייתי מאוהב בג'ולי ה-Cruise Director (שהיום אני מבין שזו מילה יפה למש"קית החוויה של האוניה). זה הגיע לרמות מביכות שהייתי מנשק אותה/את הטלוויזיה כשהיא הופיעה בקטע הפתיחה.

4. מה שמזכיר לי, שראיתי עם חברים מהעבודה את הסרט "ויקי, כריסטינה, ברצלונה" ואח"כ ערכנו משאל לגבי הדמות הסקסית בסרט, ואני טענתי שפנלופה קרוז מנצחת בענק את כל שאר הדמויות כולל הגברים. מה קורה לי???

5. אני הולך לאירוע התרבות האחרת שיתקיים ביום שלישי (16.12) החל מ-19:30. האירוע שיתקיים במקביל לגמר האח הגדול מוחה על תרבות הרייטינג שתוכנית "האח הגדול" היא אחת משיאיו.

6. באירוע ביום שלישי אעמוד קצת בדוכן של "התו החברתי", אליה הצטרפתי לאחרונה כמתנדב (האתר די מזעזע, אבל יוקם חדש בקרוב). התו מעניק "הכשר" חברתי לבתי קפה ומסעדות ששומרים על זכויות עובדים וגם נגישים לנכים, ויש כבר רשימה נאה של מקומות בתל אביב-יפו שמציגים את התו בגאווה.

7. אני חושש שהעיסוק בבבחירות העירוניות באינטרנט ובייחוד תחזוק אתר "בוחרים בתל אביב יפו" גרם לי למנת יתר של כתיבת תוכן באינטרנט. די קשה לי לחזור לזה בקצב ובחדווה שהיו לי לפני הבחירות. אולי זה עניין של זמן. נראה…

ואת מי נזמין להצטרף? את Soap Box של יובל א., פורטפוליו של יובל ס., Touching is not Permitted של אביעד, תרבות ניכור שיעמום ויאוש של עידו, ודברים קטנים של שרון. תהנו…


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏