ארכיון פוסטים מהחודש "אוגוסט, 2007"

האם אתה מרגיש נוח עם מקדונלדס?

יום שישי, 31 באוגוסט, 2007

השבוע אכלתי במקדונלד'ס. אחרי ה"עליהום" שחטפתי בנושא המילקי, אני לא מתכוון אפילו לנסות להציע תירוצים בסגנון: זה קורה בערך פעם בכמה חודשים, אכלתי סלט ירקות קצוץ עם עוף צלוי, ובכלל הרצפה הייתה עקומה והיה בדיוק ליקוי ירח מלא. ברור לי שזה יפול על אוזניים ערלות, אבל זה גם לא הנושא ממילא.

מה שכאן היה מעניין היה המבצע שלהם והגרלת המכוניות. חשבתי לעצמי, אם כבר אני פה, מוציא כסף על הדבר הזה, אולי יצא לי מזה משהו. מה גם, ששמעתי על מישהי שעובדת עם חברה, ששמעה שההיא מכירה מישהי שזכתה במכונית. נו, אז פתאום זה נשמע כל כך אפשרי וקרוב. קיבלתי את "מספר המזל" מהקופאי הנחמד והמחוצ'קן (איכשהו תמיד נדמה שיש אחד כזה בכל סניף של מקדונלדס) ושמתי את פעמי לאינטרנט להרשם וכמובן לזכות.

מסתבר שחוץ מהרישום, זו ההזדמנות של מקדונלדס לקבל כמה רשמים מהקהל הצרכנים שלה. הוצגו לפני שתי שאלות והתבקשתי לסמן את דעתי בסולם של 1 עד 10. להלן שאלה מספר 2 (לא נגעתי!):

במקדונלדס מגישים מזון שאני מרגיש נוח עם עצמי לאכול אותו לעיתים קרובות הקש בין 1-10 כאשר 10 זה אני מרגיש מאד נוח עם עצמי כשאני אוכל לעיתים קרובות , ו 1 אני כלל לא מרגיש נוח עם עצמי כשאני אוכל לעיתים קרובות מזון זה

בוא רק נגיד שלא הרגשתי נוח, בטח לא עם עצמי, לא עם הגוף שלי ולא עם מה שהם עשו לשפה העברית המסכנה. רק לקרוא עוד פעם את "10 זה אני מרגיש מאד נוח עם עצמי כשאני אוכל לעיתים קרובות" מעורר בי את החשק לצחוק ולבכות ביחד. נתתי להם 1.

פגישות עבריות

יום רביעי, 29 באוגוסט, 2007

אין ספק שבזמן האחרון אנחנו נפגשים עם חברים רבים ועסוקים בעיקר בסיפורים, תיאורים וצ'יזבטים על אודותינו במלבורן. אבל לאט, לאט, חוזרת ומתגנבת ההרגשה התל אביבית הזו… ובמיוחד אנחנו מתלהבים מכל מיני פגישות אקראיות לא מתוכננות עם חברים ומכרים בכל מיני פינות בעיר. זה כל כך כייף! זה כבר קרה לנו בג'וז ולוז, ברוטשילד, בפארק הירקון. הבנזוג דיווח על פגישת פרצופים מוכרים בבריכה ואפילו באוטובוס.

כמה נחמד לחזור.

כלומר, בסדר, אפשר להבין למה אנחנו קצת מקטרים, ומתגעגעים למלבורן. אבל אני לפחות, שמצליח להדחיק בצורה די מוצלחת את המצב הפוליטי-בטחוני-כלכלי-חברתי-סביבתי הנצחי בארץ, אפילו קצת נהנה. מזיע ונהנה. כנראה שלפחות עד שאני לא אתחיל לעבוד, אני אצליח להמשיך להנות.

עוד סיבה להנות היא ביקורנו האחרון בדיסק סנטר ורכש דיסקים עבריים חדשים במחיר שפוי יחסית: הבילויים (שהדיסק הראשון שלהם הוא יצירת מופת), הבנות נחמה (שנפעמתי לראות אותן בג'ה פן הישן עוד לפני כמה שנים), נועם רותם (המרטיט) ושלומי שבן (הבן אדם מוכשר כמו שד). אנחנו פותחים את הדיסקים אחד אחד וכל יום בנפרד, כדי לתת כבוד לכל אחד מהם ולהנות ממנו באופן מלא. בינתיים, אחלה!

אין מה לעשות, יש דברים שנשמעים טוב יותר בעברית ובארץ.

מעדן חלב בעונג רב

יום שבת, 25 באוגוסט, 2007

אם יש לי אובססיה שאני מוכן להודות בה בפה מלא (תרתי משמע), זו אהבתי למעדני חלב. עצם השימוש במושג הזה "מעדנים" (שתמיד מעלה חיוך על כמה מחברי), כבר מראה שמדובר בהתמכרות רבת שנים. היום אני חושב ש"יוגורטים" זה המונח הקצת יותר מקובל, לא? שלא לדבר על שימוש בשמות המפורשים כמו יו@לה ודנןנה (למדתי שלא עוזרים לחברות האלה ע"י הוספת שמן ברחבי האינטרנט).

וזה כמובן עוד יתרון לטובת ישראל. לא שלא היו יוגורטים במלבורן, אבל עדיין אי אפשר להשוות את זה למדפים העמוסים בארץ בעשרות טעמים, גדלים וצבעים של מעדנים. כדי לפצות את עצמנו על השנה האחרונה, אנחנו מקיימים משטר של אפליה מתקנת לטובתנו, וממלאים את המקרר (ואת בטננו) במעדנים מכל הבא ליד. היום, לדוגמה, חזרנו מהסופר עם 20… זה יספיק, להערכתי, לשלושה או ארבעה ימים. הבנזוג יטען שזה הזמן שלוקח לי לחסל את החצי שלי פלוס עוד כמה מעדנים שהוא פשוט לא הספיק להגיע אליהם. אבל אני חושד שהמחסור שלו בסידן קצת מערר לו את תפיסת המציאות, ובקרוב הוא עוד יתחיל לצעוק שאני גונב לו את האוכל.

טעים!

אבל אין ספק שבראש היררכית המעדנים (וחבל שלא דאגתי לכך גם בתמונה) עומד המלך הבלתי מעורער - המילקי. פלא כזה עוד לא ראיתי או טעמתי מחוץ לארץ. ואין, אין כמו המיקס הזה של השוקולד והקצפת. אולי הגיע באמת הזמן להכתיר אותו בתור מאכל ישראלי מסורתי (כי גם ככה כל שאר המאכלים הישראליים הטעימים הם בעצם ערביים).

לא רבים יודעים שעד ממש לאחרונה, היה מחיר המילקי בפיקוח ממשלתי. במשך יותר מ-20 שנה קבעו משרדי הממשלה את מחיר המילקי שהיה נמוך בערך ב-40% משאר המעדנים. נכון שמדובר בערך בשקל ומשהו, אבל אין ספק שבאחוזים זה נשמע יותר מרשים. אני עוד מצטמרר בכל פעם שאני נזכר איך בעקבות עליית המע"מ (זה היה אולי בסוף שנות התשעים?), האמיר מחיר המילקי מ-1.98 ש"ח ל-2.01 ש"ח. זה היה מחסום פסיכולוגי שנפרץ באחת, אבל איכשהו נדמה לי שרק אני התרגשתי מזה. אנשים אחרים היו עסוקים בכל מיני מדדי בורסה מיותרים.

בכל מקרה, בסופר לידנו כבר העלו את מחיר המילקי לשיעור המופקע של שני שקלים ועשרים אגורות. חשבתי להכריז על מרד צרכני (זה בכוונה בלי ה-"ם", כי זה בטח יהיה רק אני), אבל אז הבנתי שאני כנראה אצטרך להמנע מלאכול מילקי במהלך המרד, וביננו? שנה הספיקה לי. אני לא בטוח שאני אעמוד בזה.

לילה טוב, בוקר טוב

יום שישי, 24 באוגוסט, 2007

5 בבוקר. לא עצמתי עין כל הלילה (בערך מהשעה אחת) ולא שלא ניסיתי… לא יודע מה קרה. גם הבנזוג התהפך חסר מנוחה במיטה עד לפני בערך שעה. אבל אחרי שהוא נשאר שכוב באותה תנוחה במשך רבע שעה, הבנתי שהצליח סוף סוף להרדם.

אולי זה הג'ט-לג שנזכר להופיע אחרי כמעט שלושה שבועות? שתינו אספרסו בערך בשעה שמונה בערב, אולי זה קשור? חם בזמן האחרון, לא? והחלון בחדר השינה לא נפתח כמו שצריך, כנראה חסר לי חמצן. בקיצור, תירוצים לא חסר. שעות שינה - זה כבר סיפור אחר.

הבנזוג הציע באיזשהו שלב להכריז על לילה לבן, ולצאת מהבית. לראות קצת מה קורה בתל אביב באמצע הלילה ובשעות הקטנות של הבוקר. אחרי שסיפרנו לכל האנשים בעולם שתל אביב היא עיר בלי הפסקה, אולי זו ההזדמנות גם להוכיח את זה. זה באמת רעיון מצוין. עוד נעשה את זה מתישהו, מצוידים במצלמה ועירנים למשעי. אבל לא הלילה. לא התחשק לי להסתובב עייף ברחובות. ניסיתי להתמיד בניסיונות השינה שלי, אבל כאמור ללא הועיל.

שקט בבית. המחשב מתאוורר בקול רך ומונוטוני. בחוץ מצייצות ציפור אחת או שתיים. חבר שלי, צחי, שמתאמן לקראת מרתון ברלין בספטמבר, מתעורר בערך עכשיו (חמש וחצי) כדי לצאת לרוץ בפארק איזו שעה או שעתיים כשמזג האוויר עוד נסבל בחוץ. אבא שלי קורא לדברים כאלה "פגם מוחי זעיר". מצד שני, זה הגנים שלו שנמצאים אצלי ולא מצליחים כרגע להרדם…

נראה מה יהיה. אמשיך לכתוב פוסטים ומתישהו כבר ארדם על המסך… בוקר טוב…

אני בסה"כ התחתנתי איתך

יום שני, 20 באוגוסט, 2007

איפה שמעתי את הציטוט הבא?

אישה: אני אמרתי לך לחפש חנייה. אבל למה שתקשיב לי? אני בסה"כ התחתנתי איתך.

  1. במכונית לידי (בזמן שנהגתי באבן גבירול)
  2. בארוחה משפחתית (בזמן שנפגשתי עם כל העולם ואישתו)
  3. על חוף הים (בזמן שניסיתי להשתזף בשקט בחוף עמוס)
  4. בתוכנית מצוירת בערוץ הילדים (בזמן שטיגנתי שניצלים לילדים)

זה הזמן לשאול איפה מוצאים פונט של טקסט הפוך, כדי שאוכל לכתוב את הפתרון במהופך?

בינתיים, התשובה היא כמובן 4. מסתבר שאף פעם לא מוקדם מידי כדי ללמוד איך זוגיות בריאה עובדת.

חזרה לשגרה

יום שבת, 18 באוגוסט, 2007

אחרי שהבנזוג ביקר אצל "האחים פרונט" בשוק הכרמל, וחזר עמוס בכמעט 20 סוגי תבלינים (מתוכם לפחות 5 סוגי פלפל), אפשר היה סוף סוף לשוב לשגרת האוכל המקובלת במחוזותינו. בתאבון!


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏