ארכיון פוסטים מהחודש "אפריל, 2008"

יום השואה (שוב) בחו"ל

יום רביעי, 30 באפריל, 2008

גם השנה תכננו לארגן מפגש חברים בערב יום השואה, אבל הנסיעה שלי לחו"ל ביטלה את כל העסק. מה אני אעשה היום ומחר בחו"ל? לא יודע… סיכוי סביר שאמשיך כרגיל כאילו כלום. קצת קשה לציין מאורע כזה שכל העולם סביבך לא מודע לו בכלל… הסתבר לי פתאום שקיים ארגון בשם הפדרציה היהודית בממפיס (נשמע כמו משהו שמתכוון להשתלט על העולם, לא?), והוא מארגן אירוע במסגרת יום השואה… טוב, נראה…

לא נותר לי בינתיים אלא לחזור לפוסט משנה שעברה שתיאר בצורה מצוינת את היחס שלי ליום הזה וצופה סיכוי זעיר שאצטרף לחברים מהפדרציה.

הולך לפגוש את אלביס

יום שני, 28 באפריל, 2008

בהתראה קצרה יחסית נשלחתי מטעם העבודה לממפיס טנסי בארה"ב. בהנחה שהכל עבר בשלום, אני ישן עכשיו במלון בממפיס, ומנסה להתאושש משתי טיסות של כמעט 20 שעות ברוטו.

חוץ מלעבוד, אני מתכנן כמובן לבקר את אלביס בגרייסלנד ולהנות מאווירת הדרום של ארה"ב. לא שאני בטוח מה זה אומר, אבל אני מקווה שמתכוונים לאוכל טוב ולגברים חתיכים. זה נשמע לי כמו שילוב מבטיח. חבל רק שהבנזוג נשאר בארץ ולא פה לעזור לי להתמודד עם כל זה.

ובסופ"ש אגיע לניו יורק (זה נחשב ביקור מולדת?) - מה שתמיד מבטיח הרפתקאות, חברים וכייף.

הבלוג ימשיך להתעדכן בכל מיני פוסטים שכתבתי מראש, וגם צפויים עדכונים של הבנזוג על כל מיני אירועים שאני מפספס. אשוב לחגוג עם כולם 60 שנות בתחילת השבוע הבא.

אמנם מתבקש איזה שיר של אלביס, אבל יש לי הרגשה שאני עוד אכתוב עליו הרבה, אז במקום זה הנה Going to Graceland של פול סיימון:

תדחוף את המילה "טרור" לכותרת, יהיה בסדר

יום שישי, 25 באפריל, 2008

האקר (שהגדיר את עצמו כמוסלמי) פרץ לאתר בנק ישראל והחליף את עמוד הבית בכתובות בערבית ובסרטון וידאו.

מעניין. שווה כתבה. נושא רציני.

אבל למה לעזאזל צריך היה דה-מרקר להכתיר את הידיעה הזו תחת הכותרת "טרור ברשת"? מה טרור פה?

יש לי חשד (לפי שליפה בגוגל) שזו היתה גם הכותרת המקורית באתר הארץ, אבל היא עברה אחר כך עריכה.

מי היה מאמין שדווקא הדיווח בווינט יותר סולידי?

אגב, לראשונה גיליתי, שאם פותחים את הטוקבקים בדה-מרקר מקבלים לפנים פרסומת וידאו. זה טרור ברשת!

הרפתקאות ואמנות בבת ים

יום שישי, 25 באפריל, 2008

וזה מה שקרה ב-10 הדקות הראשונות שלי בבת ים: בעודי עומד ברמזור בשדרות העצמאות, הבחנתי דרך המראה בהמולה קטנה. רכב ירוק נסע במהירות גבוהה ונעצר אחרי טור המכוניות. כעבור חצי שניה חרקה לידו ניידת משטרה. מהרכב יצא בחור צעיר והתחיל לברוח בזריזות בין המכוניות. השוטרים פנו לטפל ברכב ולעדכן בקשר על הפושע הנמלט. אני "בטוח" שדברים כאלה לא קורים בתל אביב. או שבעצם מדובר בסוג של מיצג?

כמו בביאנלה בהרצליה, גם בביאנלה לאדריכלות נוף בבת ים, הרעיון להפוך את העיר עצמה למוקד ההתרחשות האמנותית ולא לתחום אותו במוזיאון היה מוצלח מאוד. עצם ההסתובבות ברחובות, בגנים ובשטחים ציבורים הפכה את האירוע למעניין יותר, נגיש ומשתף. הוא היה אירוע של העיר ותושביה ולא סתם ממוקם בעיר.

הכי הצחיק אותי ה"פיצוץ בצינור". זה רעיון נחמד של מזרקה אורבנית בצורה של פרץ מים ששוטף את המדרכה. זה באמת נראה כמו טעות או תקלה איומה עד שאתה קורא את השלט הצמוד ומבין שזה מתוכנן ואפילו ממחזר את המים. אלא שרוב האנשים לא יודעים את זה, ואני לא אתפלא אם יסתבר שהעירייה קיבלה נזיפות במשך כל החג על תקלת המים בשד' העצמאות שאף אחד לא תיקן כבר שבוע שלם!

גם מול "משחק עירוני" של קבוצת ערבול (בהשתתפות לרמן) אי אפשר היה להשאר אדישים. בתור בנאים מומחים התווכחנו ארוכות על שיטות בנייה שיעמדו ברוח האביבית, אבל זה לא עבד והכל בסוף קרס. בניה אחרת שנעשתה במגרש פתוח בעזרת קופסאות שימורים הזכירה לי שיעורים נשכחים בגיאומטריה של המרחב מתקופת התואר הראשון.

לשימור, הביאנלה בת ים

עוד מוצלחים מבין מה שראינו היו החניון שהפך לשוק דינמי, החצר בין הבתים שעוטרה בפנסים עם שלטר ומעין גן נסתר שעוטף את החומה האקוסטית שחוצצת בין אחת השכונות לנתיבי איילון. את האירוע חתמה מבחינתנו להקת הדג נחש בהופעה קולית כתמיד.

האמת היא שחוץ מהמיצגים היה סתם כייף להסתובב ולראות רחובות תוססים, שדרות נאות וים נוצץ (והרבה מאוד ירקנים!). משהו טוב כנראה עובר על בת ים בשנים האחרות. למרות ההאשמות הקשות נגד ראש העיר לחיאני, שמענו מספר תושבים מדברים בשבחו. גנים רבים שופצו, העיר זכתה בפרס חינוך, והבת ימים מרגישים שהם יכולים שוב לזקוף את ראשם בגאווה. כמו שסיפרה מישהי לחברה בטלפון: הביאנלה הזו היא דבר נהדר. אנשים מסתובבים ברחובות כמו ביום העצמאות, ובאו אנשים אפילו מתל אביב! כן, כן, מתל אביב!

שירת הנדל"ן

יום שלישי, 22 באפריל, 2008

כבר יצא לי לשמוע לא פעם קוראי הארץ מתלוננים: שוב לא הגיע מוסף התרבות והספרות של יום שישי?!?!?!

לא מספיק שחלק ב' אבד בנבכי החלק הראשי, ושדה-מרקר הפך לעיתון, והארץ - למוספו. אלא שהסתבר לי לאחרונה שזה בעצם מוסף התרבות והספרות:

מוסף נדלן

כן, כן. אם מבחינים בפינה השמאלית התחתונה מבינים את הכל:

מוסף תרבות וספרות

ברור שזה המקום הטבעי וההגיוני ביותר למקם את המוסף הזה, לא? ואם כבר, אני בעד שהזוכים בתחרות המסה של הארץ ישלמו על זכייתם מס שבח. אני בטוח שנחמיה שטרסלר יהיה בעד.

לנינט טייב שלום

יום רביעי, 16 באפריל, 2008

נינטלנינט טייב שלום,

אתמול שמעתי ברדיו את הביצוע החדש שלך ל"לא יכולתי לעשות עם זה כלום" (במקור של אילן וירצברג למילים של יונה וולך) במסגרת הפרויקט עבודה עברית 2.

את שרה ממש יפה! לא, באמת. גם איכות הקול, גם העיבוד - יצא מעולה. גם הבנזוג אומר.

תגידי, חשבת פעם על קריירה בתור זמרת? אני חושב שזה יכול ממש להתאים לך.

בטח אין לך זמן להתעסק עם זה בגלל כל מיני עיסוקים כמו משחק, תספורת, או סתם להיות סלב… אולי יום אחד כשתתפני.

שלך כתמיד,

ערן.


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏