ארכיון פוסטים מהחודש "אוגוסט, 2008"

מיהו איש המסתורין בבחירות בתל אביב?

יום חמישי, 28 באוגוסט, 2008

על מי נכתב הטקסט המרשים הבא (ההדגשה שלי):

אין ספק, כי אם בסופו של דבר המגעים יסתיימו בהסכם – הרי שמדובר במהלך המשמעותי ביותר בבחירות המשעממות למדי בתל אביב. XXX הוא ללא ספק דמות שיש לגביה קונצנזוס על רקע התרומה שלו לקהילה, ולא פחות חשוב מכך, הוא מביא עמו עדה גדולה של מעריצים.

דב חנין? פאר ויסנר? יעל דיין שעוברת ממרצ לרשימה של חולדאי? השמועות על כך שרן כהן אולי יצטרף למירוץ?

לא. לא. לא ולא.

הדמות שיש לגביה קונצנזוס היא לא אחרת מאשר: אבי נימני!

מספר 8 במכבי תל אביב, שאולי יהפוך למספר 2 ב"צדק חברתי", הרשימה של גאידמק בתל אביב. כך לפחות ע"פ ידיעות תל אביב המשועמם. זמן תל אביב, לעומת זאת, טוען שלא נימני ולא צדק חברתי שמעו על זה.

השקשוקה של האחים עופר

יום רביעי, 27 באוגוסט, 2008

מה בסך הכל ניסה לעשות מיקי רוזנטל? סרט. אבל לא סתם סרט. סרט על האחים עופר. קוראים לו "שיטת השקשוקה". כזה שחושף, שמבקר ושמציג אותם באופן מאוד שלילי. לא היה מפתיע לגלות שהוא נתקל בבעיות מימון, לא הצליח למצוא ערוץ טלוויזיה שיסתכן בהקרנת הסרט וכמובן היה נתון לאיומים ותביעות (צריך ללחוץ על כותרת הטקסט כדי לראות התוכן המלא). עכשיו סוף סוף יוצג הסרט בסינמטק (שידוע באומץ שלו להקרין סרטים מעוררי מחלוקת) ביום ראשון הבא (31.8).


Shakshuka - Miki Rozental from Shakoof on Vimeo.

על האחים עופר אני שומע שנים רבות, ולפחות במאבק אחד נגדם (ונגד עיריית תל אביב-יפו) היינו מעורבים בצורה פעילה. זה היה כשחולדאי הגיע לסיכום עם סמי עופר, שתמורת "תרומה" של 20 מיליון דולר (למימון חצי מאגף חדש במוזיאון), ישונה שמו של המוזיאון כולו על שמו של סמי עופר, ותרשם בטאבו של המוזיאון הערת אזהרה לטובתו של עופר. כלומר, עופר עמד לקבל זכויות על קרקע המוזיאון. מחאה ציבורית עיקשת הביאה את עופר לסגת מההצעה.

עוד הופנו האשמות נגד האחים עופר על הפרת זכויות עובדים, על זיהום ממפעלים, על הפגיעה הצפויה בעיר ערד בעקבות כריית הפוספטים בשדה בריר, ועוד טענות רבות אחרות.

אני אהיה בסרט ביום ראשון בסינמטק. מקווה לראות אתכם שם.

מומלץ גם לקרוא את יוסי שריד שכותב על ההון והפשע - הריבון החדש.

חשוב להגיע גבוה עם הישבן

יום שני, 25 באוגוסט, 2008

פוסט אולימפי טלוויזיוני נוקב ומטריד ששלחתי לצפניה.

מן הראוי שהוועד האולימפי יתן את דעתו בנושא ויחזור אלי עם מסקנות.

בוחרים בתל אביב-יפו

יום שני, 18 באוגוסט, 2008

בוחרים בתל אביב יפוכל מי שגר בתל אביב-יפו ואכפת לו ממנה, מבין שלבחירות הקרובות לעירייה יהיו השלכות משמעותיות על איך תראה העיר עוד 5, 10 ו-20 שנה. הרעש התקשורתי בנושא לאחר שדב חנין הכריז על התמודדותו מול חולדאי הוכיחה שיש עניין אמיתי בבחירות ובעתיד של בעיר הזו.

ולכן החלטנו לעזור לכל מי שמתעניין בבחירות, מחפש חומר בנושא ומנסה להבין מי נגד מי ולמה. לשם כך העלנו את האתר:

בוחרים בתל אביב-יפו

שישמש מצד אחד כמרכז כתבות, מאמרים ועדכונים מהרשת (בעריכה ידנית), ומצד שני במה למאמרי דעה בעד ונגד וסקירות רוחביות בנושאים מסויימים.

או בקיצור: כל מה שרצית לדעת על הבחירות והבנת פתאום שכדאי לשאול.

נשמח אם תציצו, תעירו, תציעו, תגיבו, תכתבו מאמרים, ותעזרו לנו לעודד אנשים להצביע בבחירות ולספק להם מידע מעניין ורלוונטי.

אפשר ורצוי כמובן לספר על האתר הזה לכל מי שגר בתל אביב ואתם חושבים שיעניין אותו, אותה או אותם.

תודה, ולכו להצביע,
עופר פיין, ערן נויפלד ושרון גפן.
tel.aviv.yafo.today@gmail.com

בשלניות פולניות לעולם תמסורנה מתכון חסר מרכיב אחד

יום חמישי, 14 באוגוסט, 2008

חציליםבאחד המפגשים המשפחתיים האחרונים הפליאה אמו של הבנזוג, מירה'לה, במנת חצילים מוחמצים ושום. גם הצד הפולני וגם הצד הפרסי של המשפחה המורחבת שלי טרפו את המנה, ביקשו עוד וגם דרשו לקבל את המתכון. מירה'לה, אישה מתחשבת לכל הדעות, הבטיחה למצוא ולשלוח את המתכון המדויק.

מקץ כמה ימים היא מסרה לי מכתב קצר בשלושה העתקים המיועד לאימי ולקרובים האחרים ובו היא מגוללת את מאורעות מתכון החצילים. זה היה מכתב כל כך נפלא, שהייתי חייב לפרסם אותו פה. כך שאני שמח להציג בפניכם את אחת מהקוראות הנאמנות של הבלוג ואת דבריה:

אצבעות חצילים בתחמיץ

למען הגילוי הנאות: חיפשתי את המתכון המדויק בכל מקום אפשרי ומסתבר שהוא לא רשום אצלי (ומעולם לא היה) בשום מחברת מתכונים. כנראה שאני מכינה אותו כבר שנים, ככה, סתם, כמו שיוצא. זוהי הסיבה שלא תופענה כאן כמויות מדויקות ותמיד אפשר להוסיף, לגרוע ולהתאים אותו איש איש לטעמו.

כל ההתנצלות הזאת נובעת מן השמועה הרווחת שבשלניות מסוימות (ביחוד מאזור פולין) לעולם תמסורנה מתכון חסר מרכיב אחד (לפחות…) וזאת – כדי להכשיל את מי שטורח בהכנתו. אז אני מצהירה בזאת שאיני נמנית עליהן!!!

ועכשיו לעבודה:
קולפים 2-3 חצילים (תלוי בגודל), חוצים אותם לאורכם לשני חצאים ומבשלים במים עם מלח ומעט חומץ עד שהם מתרככים. יש להזהר מבישול יתר כדי שלא תצא לנו דייסת חצילים במקום חצאים נאים שעוד נכונו להם הפתעות.
מקררים מעט וחוצים כל חצי חציל לפרוסות לאורכו. את הפרוסות חותכים לשניים או שלושה חלקים ולאחר מכן ל"אצבעות".
בתחתית כלי הגשה מלבני או מרובע מניחים שכבה ראשונה של אצבעות חצילים. כותשים עליהן שום בצורה פראית, מה יותר – יותר טוב! שמים על השום שכבה שניה של אצבעות, שוב שום וכן הלאה. מסיימים בשום.

מרתיחים בסיר קטן חומץ ומים בכמויות שוות, מלח, מעט סוכר לפי הטעם, עלי דפנה ופלפל אנגלי. שופכים את התחמיץ החם על החצילים.

מטפטפים מעט שמן זית ומי שלא מתעצל מוזמן לפזר למעלה פטרוזיליה קצוצה (ולא "פטרוסלינון", איזו מילה לא מוצלחת – אותה מתעקשים ללמד אותנו ספרי הבישול), מכסים ומאפסנים לגיבוש במקרר. לאחר 24 שעות טועמים ומתקנים תיבול (אם בני הבית שלא התאפקו השאירו שם כמה שרידים).

מאחלת לכם הצלחה ואם מישהו מעוניין בהסברים נוספים, הטלפון שלי הוא…

כל טוב וברכות
מירה פיין
(אמא של עופר)

עוד שנה אלוהים גדול (וגם יקח ממך יותר כסף)

יום שלישי, 12 באוגוסט, 2008

שנים רבות חזרתי והשמצתי את המכשירים הסלולריים. גם היום אני ביחסי שנאה-אהבה-שנאה איתם. אבל איך אפשר שלא להעריך מכשיר שבזכותו חסכתי 50 ש"ח בחודש?

הסיפור מוכר: אתה נרשם לאיזה מבצע של הטלפון/הכבלים/האינטרנט או הכלב של השכן שאורכו שנה. אחרי שנה, המחיר נקבע מחדש ואפילו אלוהים לא יודע מה הוא יהיה. רוב הסיכוי שלא תזכור, לא תדע, לא תבדוק, אבל כן תשלם. ויותר.

לפני שנה כשחזרנו ממלבורן (כן, זה היה לפני שנה!!! וגם שם היו קונצים כאלה) נרשמנו לאינטרנט של גזר-גיילאומיק (לא זה לא השם האמיתי, אבל אתם כבר תבינו לבד) לחבילה משולבת יחד עם ה-ADSL. מחיר כולל: 120 ש"ח לחודש (מהירות 2.5), תוקף המבצע: שנה אחת. הנחתי שהסיכוי שאני אזכור לעדכן את המבצע הזה שואף לאפס מלמטה, אז החלטתי להוסיף תזכורת בסלולרי שלי - תזכורת שנה קדימה. ומי היה מאמין? בשבוע שעבר היא צפצפה!

גאה ומרוצה התקשרתי לחברת האינטרנט לברר על מה לעזאזל חתמתי בשנה שעברה ומה יוצע לי הפעם. במיוחד עניין אותי לדעת מה היה קורה לו שכחתי לחדש את המבצע. ובכן, במקום חבילה משולבת, היה המחיר מתפצל לעלות הגלישה: 69 ש"ח, ועלות הקו: "אני לא יכול להגיד לך. תצטרך להתקשר לגזר (חברת הטלפון) כדי שהם יגידו לך".

טוב, נתקשר עוד פעם. זה הרי כל כך כייף להתקשר אליהם:

טלפנית: שלום, סליחה על ההמתנה.
ערן: שלום, אני עכשיו בחבילה משולבת של חברת האינטרנט ורציתי לדעת כמה יעלה קו ADSL בלבד.
טלפנית: 3 חודשים ראשונים 45 ש"ח, 9 חודשים אחרי זה 85 ש"ח.
ערן: ומה קורה אחרי זה?
טלפנית: עוד שנה? עוד שנה אלוהים גדול, אין לי מחירים לעוד שנה.
ערן (?!?!?!?!): מה זאת אומרת אלוהים גדול. הרי אתם תקחו ממני איזשהו מחיר עוד שנה אם אני לא אתקשר לברר מהו.
טלפנית (קצת רוטנת): זה יהיה עוד 20 ש"ח מעל המחיר שאמרתי.
ערן: כלומר 105?
טלפנית (busted!): כן.

זאת אומרת, בחישוב קל, לולא התקשרתי היום לחדש את המבצע, הייתי משלם 174 ש"ח במקום 120 ש"ח (54 ש"ח הפרש שהם 45% מהמחיר המקורי). ואת הסלולרי כמובן כיוונתי לשנה הבאה.


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏