ארכיון פוסטים מהחודש "פברואר, 2009"

חולדאי, מאחוריך

יום חמישי, 26 בפברואר, 2009

חולדאי לא צריך שיספרו לו מה קרה בישיבות המועצה של העירייה שבראשה הוא עומד. לא רק שהוא נוכח בהן, הוא גם בדרך כלל משיג את מה שהוא רוצה. אבל תושבי תל אביב-יפו, שמתעניינים מה ואיך מחליטים "אלה שיושבים שם", לא תמיד ערים לאיך העירייה מתנהלת.

לצורך כך הקים הפורום הירוק (קואליציה של ארגונים ירוקים, בינהם החברה להגנת הטבע בתל אביב-יפו ועוד) את משמר המועצה כבר לפני שנים לא מעטות. תפקידו לפקוח עין על הנעשה בישיבות המועצה בעיקר בכל הקשור לנושאים סביבתיים (למרות שאיכות סביבה ואיכות חיים מכילים היום הרבה יותר נושאים מפעם).

בקנדציה הקודמת של העירייה הוציא משמר המועצה דוחות מסכמים ב-2005 וב-2008 ודרג את חברי המועצה לפי קריטריונים שונים. הפעם יש ניסיון שאפתני יותר ללוות באופן שוטף את ישיבות המועצה ולהוציא דוח מסכם אחרי כל אחת. לפני כמה ימים התפרסם דו"ח משמר המועצה לישיבת המועצה מספר 3 מתאריך 16.2.2009, שגם אני הייתי שותף לכתיבתו.

מועצת העירייה אינה המקום היחיד בו מתקבלות ההחלטות העירוניות. לשכת ראש העירייה והוועדות השונות הם כמובן שחקנים מרכזיים בהקשר זה. אך דיוני המועצה, הפתוחים לקהל, הם הזירה הציבורית בה ראוי לערוך דיונים בנושא מדיניות עירונית. בהם אפשר גם לצפות בברור בחברי המועצה מרימים את ידם בעד או נגד ההצעות שעל סדר היום.

הכוונה של משמר המועצה לדווח באופן תדיר משתלבת היטב עם התגברות העניין בנעשה במועצת העירייה בעקבות הבחירות האחרונות. אני מקווה שכל המתעניינים לא רק יוכלו להעזר בדו"ח, אלא גם יציעו כיצד ניתן לשפר אותו.

כשפוטושופ רע קורה לירקות טובים

יום שני, 23 בפברואר, 2009

הלוואי שהיה מדובר בפוטושופ, אלא שאתמול חזר הבנזוג מהסופר עם הדבר המפחיד הזה:

כרובית סגולה

מדובר בסגול אמיתי! לא נעשה שימוש בפוטושופ או באמצעים מלאכותיים אחרים בעת צילום הכרובית. מה זה צריך להיות? למי בדיוק הפריע הצהוב הנוגה של הכרובית המצויה? למה היה צריך להמציא את הסגול המתעתע הזה? אגב, זו לא הפעם הראשונה שאני נאלץ להתמודד עם ירקות תפלצתיים. למה זה קורה לי?

נ.ב. הקרדיט למקור הכותרת מגיע לאורי אורן.

אוכל ישמח לבב אנוש

יום רביעי, 18 בפברואר, 2009

מה עושים כדי להתאושש ממאורעות השבועות האחרונים? אוכלים כמובן. כבר מזמן לא היו פה כמה תמונות של מנות מגרות. כמו פעם, כמו שצריך…

רבים וטובים (וגם אנחנו) מתלהבים מהטאפאסים שמוגשים בספרד. כמה קטנים - ככה טעימים. וכל מיני, ובצורות שונות, ואתה גומר אחד, מייד מתחיל את השני, ביס פה וביס שם, עוד אחד כזה ויש גם מסוג אחר והכל מלווה בקווה ספרדית טובה. מעולה!

ולפני כמה חודשים העניק לנו חבר טוב שני ספרי טאפאסים שקנה פעם ונקברו מתחת לערימות חייו בדירה שלו. והדרך שלנו להודות לו הייתה להזמין אותו לארוחת טאפאסים מעשה ידיו של הבנזוג. אז למה לנסוע לספרד כשאפשר פשוט לבוא אלינו:

טאפאסים

שורה ראשונה מימין לשמאל: עוף בתפוז, ארטישוק במרינדה, טוסט גבינת עיזים ועגבניות מיובשות.
שורה שניה מימין לשמאל: השולחן הערוך מוכן לפעולה, פלפלים ממולאים בפירורי לחם מתובלים, כרובית מוחמצת.
שורה שלישית מימין לשמאל: לחמניות תוצרת בית שהוגשו עם איולי שום ואיולי צ'יפוטלס, פורטבלו ממולאים בצ'וריסו ועלי זעתר, קינוח קראמבל תפוחים ותותים
שורה רביעית מימין לשמאל: סלט עגבניות וגרגרי חומוס (תמונה לא משהו), זיתים מתובלים (מצויינים!!!), תמרים ממולאים בקוסקוס ובשר לבן מבושלים ביין ועטופים בפסטרמה.
ואיכשהו שכחנו לצלם את הטורטייה תפוחי אדמה (אופס…)

צריך לדעת איך לגמור (ולסגור)

יום חמישי, 12 בפברואר, 2009

מזכירת הקלפי בוועדה, בה ישבתי ביום הבחירות, היתה כלה (מלשון כלי, לא חתן). היא תקתקה כל דבר, הכינה הכל מראש וכבר ב-16:00 התחילה לסדר את כל מה שצריך לקראת הסגירה. שעה לפני הסוף כבר ספרנו את הבוחרים (עם תיקונים קטנים לפי מי שהגיע אחרי) וסידרנו את החדר בשביל הספירה. כך שבסוף בסוף באמת נשאר רק לספור ולחתום וזהו. תוך שעה גמרנו הכל והיינו בדרך לוועדת הבחירות האיזורית.

תגידי, שאלתי אותה, מאיפה המומחיות הגדולה?

אמנם הייתי כבר מזכירת קלפי בבחירות העירוניות, היא ענתה, אבל לפני זה הייתי אחראית משמרת במקדונלד'ס. שם סגירה זה באמת עניין רציני.

שיהיה בהצלחה לכולנו

יום שלישי, 10 בפברואר, 2009

ושלחלק מאיתנו תהיה יותר הצלחה מלאחרים…

נא לפנות אלי בתואר היו"ר

יום חמישי, 5 בפברואר, 2009

זה אמנם תואר ליום אחד, אבל אני הולך להיות יו"ר ועדת קלפי. כמה מרגש. זה אומר לשבת חצי יום (צהריים עד הלילה) בקלפי וללוות את ההצבעה, ואח"כ כמובן לספור את הקולות.

אחחח!!! הכוח! השררה! כל אותם אזרחים קטנים הנתונים לשליטתי המלאה!

 Ooo, Ha, Ha, Ha!

אז זה עובד ככה: בכל קלפי יושבת ועדת הקלפי שאחראית על ההצבעה (בדיקה, רישום וכו'). הוועדה מורכבת מיו"ר, סגן יו"ר וחבר ועדה. הם בדר"כ ממונים מטעם רשימות המתמודדות בבחירות. נציג ועדת הבחירות המרכזית הוא מזכיר הקלפי. למזכיר יש את הסמכות הבלעדית לזהות את המצביע (ע"פ התמונה בתעודה), לאשר מלווים למצביעים שצריכים עזרה מאחורי הפרגוד ולרשום את הפרוטוקול.

בכל נושא אחר מחליטה ועדת הקלפי ברוב קולות, ובמקרה של תיקו, מחליט היו"ר (הידד!). ולא רק זאת - כשמתעוררת בעיה או שאלה לגבי מצביע כשלהו, הוועדה חייבת להחליט בו במקום. אסור לה לדחות את ההחלטה או לנסות להעבירה לוועדת הבחירות האיזורית או המרכזית. מופע הבחירות חייב להמשיך.

נשמע מפוצץ? קצת. בוא נקווה שהכל יעבור חלק ובלי בעיות. ולגבי התוצאות… הקלפי שלי היא ברמת אביב, אז אני בטוח שיהיה לי הרבה יותר נעים לספור אותה, מאשר לשמוע את תוצאות המדגמים.


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏