ארכיון פוסטים מהחודש "אפריל, 2009"

מוצאי יום העצמאות

יום רביעי, 29 באפריל, 2009

כבר מוצאי יום העצמאות. אחרי הטקס בהר הרצל, אחרי זיקוקים בכיכר רבין, אחרי המנגל, אחרי חברים…

אחרי שנתיים וחצי של מילים ומחשבות, אני חושב שהגיע הזמן לקחת חופש מהכתיבה. יש לי קצת הרגשה של מנת יתר בזמן האחרון, ונראה לי שלא יזיק אם אתגעגע לבלוג לפני שאחזור ואכתוב. נראה…

שנת עצמאות ושלום לכל החברים, הקוראים והמגיבים, ובעצם לכולנו.

איך יצאנו מחושך לאור (פלוס המלצה)

יום חמישי, 16 באפריל, 2009

זה היה בערב החג, אחרי ליל הסדר. אחרי שיצאנו מעבדות לחירות, יצאנו למסיבה. כשחזרנו מאוחר בלילה, לקח בערך 10 דקות, והאור בבית כבה לחלוטין. טוב, זה תרגיל קבוע וידוע, אצל כולם - מנתקים איזה משהו ומעלים בחזרה את המפסק. אבל מבדיקה זריזה עלה שהחשמל ממאן לחזור. הורדנו את כל המפסקים בלוח, וניסינו להעלות רק את המפסק הראשי והוא המשיך "לקפוץ".

מה עושים? קודם כל הולכים לישון ומקווים שהכל יסתדר בבוקר.

זה לא קרה.

אז קמים בבוקר החג עצמו, מתקשרים לאבא, מתייעצים עם השכנים, שואלים את חברת חשמל, תוקעים מברג טסטר בכל מיני ברגים של לוח החשמל כדי לשחק אותה כאילו אתה מבין משהו, ובסוף… בסוף מזמינים חשמלאי. איפה מוצאים כזה? בדפי זהב, כמובן. שמח ובוטח ניגשתי למחשב כדי לחפש באתר שלהם. אלא שאז הסתבר שחשמל הוא מרכיב די חיוני בתקשורת לאינטרנט. וואלה. איך אפשר בכלל לדמיין היום סיטואציה ביתית בה אין לך חיבור לאינטרנט!??!

ידעתי שיש סיבה שאנחנו ממשיכים להחזיק את ספרי דפי הזהב האלה בארון המרפסת, ומסתבר שלא רק זה, אלא טרחנו ושמרנו איזה ספר מומלצים במיוחד של ג. יפית. אם היא בדקה את החשמלאים האלה אחד אחד, מי אני שאגיד משהו?

מהר מאוד הסתבר שכמעט כל המומלצים האלה לא עובדים בשבתות וחגים. קשה לי להאשים אותם, מכיוון שגם אני לא עושה את זה (שלא לדבר על ימי ראשון וחמישי). לאחד התקשרתי, והילד שלו הבטיח לי "שאבא יחזור אליך". לא חיכיתי. בסוף הגעתי ל"חשמל איתן". איתן גם היה נחמד מאוד, גם הגיע תוך שעה, גם תיקן את הבעיה (החליף את המפסק הראשי), גם לקח מחיר שנראה לי ריאלי יחסית לחג ולחלק שהחליף ואפילו כתב חשבונית מיוזמתו! מה עוד אפשר לבקש?

איך אומרת גימל? אני ממליצה!

תנו לנו יד ונלך

יום שני, 6 באפריל, 2009

ללא ספק השיר היפה ביותר שהיה באירוע הפתיחה של חגיגות ה-100 לתל אביב. מסתבר גם, שעירית דותן שרה במופע את הבית הראשון, ורק אח"כ הצטרפה מירי מסיקה.

ועוד כדאי לציין לטובה את השילוב הגאוני של זמרי האופרה ואוהדי הספורט. מי חשב על זה?

ימות המשיח: חולדאי יקדם תחבורה ציבורית!

יום רביעי, 1 באפריל, 2009

שמעתי הבוקר ברדיו תל אביב עדכון שדי הפתיע אותי. במסגרת הכנס לקיימות אורבאנית שנפתח היום (ויימשך יומיים), מתכוון חולדאי להודיע על התוכנית שלו לקידום תחבורה ציבורית בעיר. מסתבר, כנראה, שלא מדובר רק בהמתנה אינסופית לרכבת הקלה, אלא על קידום בפועל של תוכנית הרה-ארגון של התחבורה הציבורית, ואולי אפילו יותר מזה.

מצד שני, אין חשש לשלום החניונים הישנים והחדשים - אלא אמורים להשאר במקומם ובתכנונם, אבל לפחות במקביל אמורה העירייה להוביל קו אקטיבי יותר בכל הקשור לתחבורת האוטובוסים.

ע"פ הדיווח ששמעתי, חולדאי אמור להפגש עם שר התחבורה החדש, ישראל כ"ץ, מתישהו אחרי החג כדי לנסות ולפתור את אותן מחלוקות עליהן הוא מדבר כבר כמה שנים. משרד התחבורה אמור להיות גורם משמעותי באישור ובתקצוב של כל תוכנית הקשורה לתחבורה הציבורית בעיר ובגוש דן.

טוב, נחכה ונראה…


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏