בלרינה למתחילים

ביום שבת הלכתי סוף סוף לשיעור מחול מודרני פה במלבורן. נראה לי שתמיד רציתי לרקוד, אבל זה תמיד נדחה. אני חושב שזה התחיל בתקופת תהילה. נדמה לי שהיה לי קראש על ברונו, הקלידן החנון, וגם קצת על דוריס שוורץ. מה שקצת מוזר, כי שניהם לא היו רקדנים. אני שמח לבשר, דרך אגב, שהטעם שלי השתפר מאז. עם השנים התחלתי לרקוד במסיבות, הלכתי לשיעורי מדרגה, אבל בפנים עדיין רציתי ממש לחולל.

בשנה האחרונה סוף סוף עשיתי עם זה משהו. הלכתי פעם בשבוע במשך 8 חודשים לשיעורי מחול מודרני של שלומית פונדמינסקי בקבוצה ביפו, וגם לסדנה של חמישה ימים שנערכה בקיץ. היה פשוט מצוין! והיה לי ברור שארצה להמשיך. בארץ או בחו"ל.

חבר של חבר של עופר סיפר לי על צ'אנקי-מוב (ב' רפויה) שהיא אחת מלהקות המחול המודרני הידועות באוסטרליה, ומסתבר שהם גם מעבירים שיעורים. לא התעצלתי, ביררתי, גיליתי שאכן יש להם שיעורים למתחילים, וכאמור הלכתי לשיעור ביום שבת. אלו שיעורים פתוחים שכל אחד יכול להצטרף ו/או לעזוב כשמחשק לו. נראה לי שיש שם גרעין קטן של מתמידים לאורך זמן והשאר מתחלפים.

אז נכון, אני עדיין קצת מקרטע מאחור, מסתכל הרבה לצדדים ובעיקר מנסה להבין מה המורה אומרת במבטא האוסטרלי שלה. אבל זה כייף ואני אוהב את זה. תנו לי עוד קצת זמן, ואני אהפוך לבלרינה אמיתית (-: אני חושב שאם שיש משהו שאני נהנה ממנו למרות שזה לא בא לי בקלות ולפעמים לא מצליח לי, זה סימן טוב. חבר אמר לי פעם שהפסיק לנגן (לפחות לתקופה ארוכה) כי העובדה שהרגיש שהגיע לשיא היכולת והכשרון שלו תסכלה אותו. הוא שאף להגיע ליותר. לי יש שאיפות להתקדם קצת במחול (לא באופן מקצועי, אלא באופן אישי), ואני מרגיש שאני עוד רחוק ממה שאני יכול להגיע אליו. ככה לפחות אני מקווה. עוד נראה…

6 תגובות לפוסט "בלרינה למתחילים"

 1. מאת פרוזה:

  בְּרֵייְק אֶ לֵג!!!…

 2. מאת ערן:

  כן, תודה! זו באמת האיחול המתאים לי. תמיד מוזר לשמוע אותו, חיפשתי עליו קצת וכמו כל דבר גם פה יש את הנקודה היהודית (בפסקה האחרונה): http://www.worldwidewords.org/qa/qa-bre1.htm

  בכל מקרה, הספקתי להיות אתמול בשיעור נוסף, בלרינה אני כבר לא אהיה, אבל אני אמשיך לנסות…

 3. מאת דיתה:

  הוואלס הבא במפגש - עלי… מא שאבא נפטר אין לי עם מי לרקוד..

 4. מאת ערן:

  האמת? חשבתי גם לחפש מקום לרקוד ריקודים סלוניים. מצד אחד זה נראה לי מאוד נחמד, מצד שני זה כל כך איני עכשיו עם כל ה-רוקדים עם כוכבים, שזה קצת מוציא לי את החשק. בכל מקרה, תרשמי אותי לוואלס אחד. יש איזו חתונה או בר מצווה באופק?

 5. מאת משטרת האופנה:

  זה בסדר, אני יכול להעיד שלהיות בחדר אחד עם בחורות צעירות שמבינות (ועושות!) "גליסאד - ז'טה - גליסאד - ז'טה - פה-דה-שה - פה-דה-שה - בטמאן ולצאת", זה לא ממש חיזוק לאגו. מצד שני, את הפירואט הראשון לא שוכחים.

 6. מאת Johnf132:

  I loved your post.Much thanks again. gacegacdfdbf

לכתוב תגובה


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏