הפרצוף שלי הוא אמנות (אבל הפעם באמת)

לפני בערך חודש וקצת כשהסתובבתי ב-National Gallery of Victoria, המוזיאון הגדול והחשוב ביותר במלבורן, נקלעתי לסשן צילומי פורטרטים של קהל המבקרים. בקרוב תפתח במוזיאון תערוכת הגוגנהים הגדולה, הסבירו לי, וחלק מהפורטרטים ישמשו בקמפיין הפרסום לתערוכה. הצטלמתי בשמחה, וחיכיתי בסבלנות.

בימים האחרונים התחילו להתפרסם בעיתונים מודעות לקראת התערוכה. זמן קצר מאוד לאחר מכן פתחתי בעיסוק צד שכלל השמצות של המוזיאון, התערוכה, הצלם, הקופירייטר ואפילו הבנזוג (אם הוא לא נזהר מספיק במילותיו). כל מיני אנשים שונים ומשונים הופיעו במודעות התערוכה, ואילו אני? יוק! גורנישט! אם זה לא אנטישמיות ושנאת ישראל, אני באמת לא יודע מה כן. מישהו שמבין בדברים כאלה, אמר לי שגם כל האמנים האלה בכלל הומופובים! שקלתי לקרוא לחברי האקדמיה הבריטית להטיל חרם תרבותי ואמנותי על אוסטרליה, אבל החלטתי להמתין בינתיים.

מי שלא איבד תקווה (ולא באמת ברור למה) היה דווקא הבנזוג. ובעוד אני לוגם את התה שלי היום בבוקר, הוא פרס בפני בגאווה מהולה בתוכחה את עיתון TheAge (המקבילה של "הארץ" במלבורן ובויקטוריה), וזה מה שהודפס שם בעמוד 7 למטה:

יצירת אמנות
אפשר ללחוץ על התמונה להגדלה

אז נכון, כולם מסתכלים שמאלה ולמעלה (בכל התמונות שהיו עד עכשיו) ורק אני מסתכל ימינה ולמטה. נכון, הפרצוף נראה קצת עקום, אבל נראה לי שהצלם בחר בכוונה לכולם פרצופים קצת מוזרים. אבל למי אכפת?!? אני בעיתון! תחת הכותרת: Melbourne Winter Masterpieces!!! אני מרגיש כזה סלב ומגניב.

תהיתי אם כדאי שאקנה משקפי שמש שחורים ענקיים, ואולי לברר מה הדרך היעילה ביותר להתחמק מצלמי פאפרצ'י. הבנזוג הציע להשיג את אחת המסיכות של מפעל הפיס, או אולי פשוט לכסות לי את הראש בשקית ניילון. מזל שהוא פה לתמוך בי, אחרת אני לא יודע איך הייתי שורד את 15 דקות התהילה שלי. חבל רק שהן כנראה הסתיימו יחד עם שארית התה של הבוקר…

אני והעיתון

7 תגובות לפוסט "הפרצוף שלי הוא אמנות (אבל הפעם באמת)"

 1. מאת משטרת:

  כמה הערות על המצב:
  1. פפראצ'י זה פפראצי עם הצטננות קלה?
  2. קשה קצת לראות את התמונה, אבל דווקא לא נראה שהפרצוף יצא עקום, ואם תמונות קודמות שלך הן איזושהי אינדיקציה, הרי ש(שוב) יצאה לך תמונה מצוינת. מה לעשות - חלקנו (לדוגמא: אתה) פוטוגני, וחלקנו (למשל: אני) לא כל כך. ומי שהבין מזה שאני לא מפרגן, פספס.
  3. יש משהו מטריד בזה שבן הזוג שלך מציע לך לכסות את הראש בשקית ניילון (במקום, נניח, בשקית נייר). מה בדיוק נכתב שם בהסכם הקדם-נישואין?

 2. מאת ערן:

  1. אופס, כנראה שכן.
  2. בכל מקרה, פוטוגני או לא, אין ספק שאני נראה deep
  3. באמת כתוב שבמקרה של כיסוי ראש צריך להשתמש בחומרים ידידותיים לסביבה, אז אולי עדיף שקית נייר. תודה!

 3. מאת אורי:

  שיו זה פשוט ענק.
  זה נראה כאילו אתה מסתכל בזעזוע על הכרס של האדון/גברת מצד ימין שלך

 4. מאת ערן:

  לא חשבתי על זה… ועכשיו כנראה שאני לא אוכל להפסיק לחשוב על זה!
  אין ספק שזו היתה החוויה הכי "אורי אורן"-ית שהיתה שלי במלבורן! (:

 5. מאת פולי:

  ערן, סיפור כזה רק לך יכול לקרות.. (-:
  אין ספק שזה פוסט סיום מוצלח.

 6. מאת אמאבא:

  אצלי כבר מזמן שברת שיאים.!!!

 7. מאת Maya:

  now that you are so famous, can we still be friends? :)
  this is great!

לכתוב תגובה


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏