איך יצאנו מחושך לאור (פלוס המלצה)

זה היה בערב החג, אחרי ליל הסדר. אחרי שיצאנו מעבדות לחירות, יצאנו למסיבה. כשחזרנו מאוחר בלילה, לקח בערך 10 דקות, והאור בבית כבה לחלוטין. טוב, זה תרגיל קבוע וידוע, אצל כולם - מנתקים איזה משהו ומעלים בחזרה את המפסק. אבל מבדיקה זריזה עלה שהחשמל ממאן לחזור. הורדנו את כל המפסקים בלוח, וניסינו להעלות רק את המפסק הראשי והוא המשיך "לקפוץ".

מה עושים? קודם כל הולכים לישון ומקווים שהכל יסתדר בבוקר.

זה לא קרה.

אז קמים בבוקר החג עצמו, מתקשרים לאבא, מתייעצים עם השכנים, שואלים את חברת חשמל, תוקעים מברג טסטר בכל מיני ברגים של לוח החשמל כדי לשחק אותה כאילו אתה מבין משהו, ובסוף… בסוף מזמינים חשמלאי. איפה מוצאים כזה? בדפי זהב, כמובן. שמח ובוטח ניגשתי למחשב כדי לחפש באתר שלהם. אלא שאז הסתבר שחשמל הוא מרכיב די חיוני בתקשורת לאינטרנט. וואלה. איך אפשר בכלל לדמיין היום סיטואציה ביתית בה אין לך חיבור לאינטרנט!??!

ידעתי שיש סיבה שאנחנו ממשיכים להחזיק את ספרי דפי הזהב האלה בארון המרפסת, ומסתבר שלא רק זה, אלא טרחנו ושמרנו איזה ספר מומלצים במיוחד של ג. יפית. אם היא בדקה את החשמלאים האלה אחד אחד, מי אני שאגיד משהו?

מהר מאוד הסתבר שכמעט כל המומלצים האלה לא עובדים בשבתות וחגים. קשה לי להאשים אותם, מכיוון שגם אני לא עושה את זה (שלא לדבר על ימי ראשון וחמישי). לאחד התקשרתי, והילד שלו הבטיח לי "שאבא יחזור אליך". לא חיכיתי. בסוף הגעתי ל"חשמל איתן". איתן גם היה נחמד מאוד, גם הגיע תוך שעה, גם תיקן את הבעיה (החליף את המפסק הראשי), גם לקח מחיר שנראה לי ריאלי יחסית לחג ולחלק שהחליף ואפילו כתב חשבונית מיוזמתו! מה עוד אפשר לבקש?

איך אומרת גימל? אני ממליצה!

תגים: ,

2 תגובות לפוסט "איך יצאנו מחושך לאור (פלוס המלצה)"

  1. מאת יוחאי:

    כתב חשבונית מיוזמתו? פשששש, הגיעו ימות המשיח.

  2. מאת קרועה בתל אביב:

    זה פוסט לפסח או ליום השואה המתקרב? ישבנו לבד בחושך …
    (-;

לכתוב תגובה


FireStats icon ‏מריץ FireStats‏